Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

 
 
Інформація

Олександр Божик

Лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів, призер телевізійних проектів, зокрема одного з найпопулярніших шоу на українському телебаченні «Україна має талант!-2» (канал СТБ). У грудні 2012 року потрапив до Книги рекордів України, загравши одночасно на чотирьох скрипках (звучала мелодія із кінофільму «Реквієм за мрією»). Підкорює скрипку, тримаючи її на голові, коліні, на витягнутій руці…

Народився Олександр Божик 27 липня 1981 року у м. Львів у сім’ї будівельника таспортсменки (після народження сина мати залишила спорт). Навчався у Львівській спеціалізованій музичній школі ім. Соломії Крушельницької: спершу оволодівав скрипкою у класі Володимири Шургот, згодом – у класі Юрія Гольди. З десятирічного віку їздив на конкурси та фестивалі як в Україні, так і за кордоном: Чехія, Литва, Польща… Виступав на сцені Львівської філармонії – з оркестром та сольними номерами.

У 1999 році вступив до Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка (клас професора Лідії Шутко). З першого курсу виступає з різними складами ансамблів – як соліст, оркестрант, у складі квартетів, тріо, дуетів та камерного оркестру. На першому курсі стає заступником концертмейстера камерного оркестру «Академія» під керівництвом народного артиста України, професора Артура Микитки. Олександр працював у багатьох оркестрах концертмейстером та заступником концертмейстера, зокрема у Львівській філармонії, в оркестрі Оперної студії при ЛНМА ім. М. Лисенка, в камерному оркестрі «Леополіс», в оркестрі «Трембіта», в міжнародних оркестрах «INSO-Lviv» та «DaCapo», в оркестрах Оперного театру та Театру ім. М. Заньковецької, а також в оркестрах Магдебурга, Києва, Ялти…

Паралельно з навчанням Олександр багато концертує, гастролює країнами Європи та Азії. Зокрема, виступав у Франції, Італії, Нідерландах, Бельгії, Англії, Німеччині, Швейцарії, Австрії, Угорщинні, Словенії, Словаччині, Польщі, Литві, Чехії, Росії, Туреччині, Південній Кореї, Об’єднаних Арабських Еміратах. Після закінчення навчання у 2007 році продовжує музичну освіту в аспірантурі. Тоді ж починає експериментувати зі скрипкою: придумувати нові моделі гри на ній, створювати неординарні номери. У 2009-2010 роках гастролює країнами Європи разом з відомим європейським шоу-меном Гансом Лібергом (дали понад 150 концертів у Нідерландах, Бельгії, Англії, Німеччині, Швейцарії та Австрії).

Переворот у кар’єрі Олександра Божика відбувся після участі у шоу на каналі СТБ «Україна має талант!-2». У 2010 році скрипаль став срібним призером цього проекту. Серед номерів, які підкорили публіку, – гра на двох скрипках одночасно, номер, під час якого на скрипці почергово перерізають струни – допоки не залишається одна, при цьому мелодія продовжується. Заради можливості показати усій Україні свій талант розірвав контракт з Гансом Лібергом та покинув творче життя в Нідерландах. Під час участі у шоу «Україна має талант!» Божику вдалось не тільки змінити ставлення багатьох до класичної музики, яка може звучати неординарно, сучасно та цікаво, а й довести, що скрипалю з консерваторською освітою під силу бути й успішним шоу-меном.

Після «Україна має талант!-2» український скрипаль-віртуаоз став ще й фіналістом популярного російського шоу «Хвилина слави».

Олександр Божик – засновник та творчий керівник струнного оркестру «Бравіссімо». А у 2012 році заснував новий музичний проект – гурт «Божик Бенд», у рамках якого разом із професійними музикантами (гітара, бас, барабани, клавішні) грає класичні твори в рок-варіантах, експериментує зі стилями, композиціями. 7 червня 2012 р. Божик і «Божик Бенд» відкрили офіційну фан-зону Євро-2012 у Львові.

Одружений. Дружина Юлія – піаністка, муза, кохана, найкращий друг, перший

критик.

Хоч серце Олександра належить скрипці (коли готується до важливого концерту, то займається по шість годин на день, а щоб підтримувати форму – щонайменше по дві-три години щодня), музикант грає ще й на фортепіано, гітарі, пише музику. З чотирьох років «хворіє» футболом. Вболіває за футбольний клуб «Барселона». Інколи грає й сам, зокрема виступав у Чемпіонаті світу за збірну України серед церковних команд. Полюбляє активний відпочинок.

 
 

Учасники

nady

 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска